Комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 363 Харківської міської ради»

  





Сторінка фізінструктора

                               

 

          Кузнєцова Ірина Ігорівна, інструктор з фізкультури

 

В  дошкільному закладі  визначено такі пріоритетні напрями фізичного виховання дітей:

  • вчити дбати про власне здоров'я;
  • розвивати фізичні якості, формувати навички володіння основними рухами та руховими діями;
  • підтримувати у дітей інтерес до різних видів спорту, занять фізкультурою та плавання;
  • забезпечувати взаємодію педагогів, медичних працівників та батьків у питаннях зміцнення психічного, фізичного здоров'я дітей та формування у них здорового способу життя.

Для фізичного розвитку у дошкільному закладі створено необхідну матеріально-технічну базу: обладнано плавальний басейн, фізкультурну залу, сухий басейн з кульками для профілактичної роботи.

На заняттях з фізичної культури використовуються  нетрадиційні технології, такі, як:

  • самомасаж;
  • дихальна гімнастика;
  • фітбол-гімнастика;
  • гімнастика за методикою М.Єфименко

 

 

Також у дошкільному закладі функціонує стаціонарний басейн. Відомо, що водні процедури є дуже сильним загартувальним засобом. Плавання сприяє покращенню обміну речовин, апетиту, зміцненню сну, збільшує стійкість нервової системи, зміцнює м'язи, формує правильну поставу. Систематичні заняття плаванням покращують фізичний розвиток дітей та зміцнюють їхній організм.

 

        

                                                   

 

    Особливу увагу приділено заняттям  фізичною   культурою,  загартуванню  хлопчиків і  дівчаток,  що допомагає  зміцнювати  їхнє  здоров'я. 

    Кожен   день    розпочинаємо  з гімнастики,  яка  є  обов'язковою  частиною  режиму дня для дітей 3-6 років.  Комплекси  ранкової гімнастики включають у себе імітаційні рухи,  вправи  для  розвитку  м'язів  тулуба,  верхніх  та  нижніх  кінцівок,  присідання,  ходьбу, стрибки   і біг.  

    Після сну проводимо гімнастику пробудження. Для малечі — це  4—5 вправ у ліжку, а для  старших — до 8 вправ, яка виконуються  за методикою кандидата педагогічних наук  М. М. Єфименка, який  рекомендує  ці вправи розпочинати  з положення  лежачи  і підніматися  подібно  до того, як іде еволюція  дитини. 

  Організм дитини-дошкільника знаходиться в періоді становлення функцій, їх безперервного   вдосконалення,  тому   весь   комплекс   засобів  фізичного виховання (режим, гігієна, загартування, активні рухи, рухливі ігри, спортивні вправи)  повинен   забезпечити   рішення  головного   завдання — виховання здорової, гармонійно розвиненої дитини, здатної легко адаптуватися в умовах шкільного  навчання.   

    Задоволення     потреби   дошкільника   у русі  є найважливішою умовою його життєдіяльності й нормального розвитку — не тільки фізичного,  про  яке  вже  мовилося  вище,  але  й  інтелектуального. Достатня   за   об'ємом   рухова   активність   сприятливо  позначається  на функціональному  стані    головного  мозку,  збільшенні    працездатності, підвищенні  довільності  у виконання різних дій. 

    Фізична активність сприяє нормальному розвитку  центральної  нервової системи, поліпшенню пам'яті, процесів навчання, нормалізації  емоційно-мотиваційної сфери, поліпшенню сну, зростанню можливостей не тільки у фізичній, але і  в розумовій діяльності. Для підвищення м'язової активності необхідні фізичні вправи які направлені на вдосконалення     рухових     процесів    і  навичок,   поліпшення   постави, попередження  розвитку  плоскостопості.  Повноцінне  вирішення  завдань  фізичного виховання досягається тільки завдяки комплексному застосуванні всіх засобів, оскільки кожне з них по-різному впливає на організм.

    Лише за умови системного використання різних форм фізкультурної роботи з дітьми з дотриманням відповідних норм можна досягти успішних результатів.