Комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 363 Харківської міської ради»

  





Як працює психолог у дитячому садочку

Як працює психолог у дитячому садочку

 

 

Практика показує, що нерозуміння батьками ролі психолога в дитячому саду призводить до уникнення і відмови від зустрічей з ним.

      Хочеться відразу роз’яснити ситуацію:  психолог і психіатр, (з яким часто нас порівнюють) мають суттєві відмінності в роді діяльності.

     Психіатр – лікар, що займається відхиленнями (порушеннями) в психічній сфері людини. Він може поставити діагноз, призначити, при необхідності, медикаментозне лікування, дати направлення в спеціалізований садок.

     Психолог (дитячий) –  займається з дітьми, які не мають відхилень у психічній сфері. Він не ставить діагноз, а може зробити умовно-варіативний прогноз на майбутнє. При необхідності може запропонувати пройти консультацію у спеціалістів: психіатра, невролога, логопеда.

     Основним методом роботи психолога є  спостереження за розвитком дитини на всіх вікових етапах, відстеження динаміки розвитку пізнавальної, емоційно-вольової, особистісної сфер дитини. Психолог проводить індивідуальні чи групові заняття з дітьми, що мають розвиваючу спрямованість. За допомогою розвиваючих психологічних ігор психолог допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Найчастіше розвиваючі психологічні заняття проводяться з групою дітей, тому дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, вільно почуватися в колективі. Всі заняття проходять в ігровій формі, часто в роботі використовуються казки, рухливі ігри, психогімнастичні етюди, елементи арттерапії (творча діяльність). Діти зазвичай з великим зацікавленням відвідують такі заняття.   

 

 

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ
ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ ЗАКЛАДУ


- проведення просвітницьких лекцій, семінарів, занять з педагогами, батьками, дітьми; 
- консультативна допомога всім учасникам навчально-виховного процесу; 
- корекційно-розвивальна робота з дітьми, батьками, педагогами; 
- допомога дітям, які мають проблеми в поведінці або які опинилися в складній життєвій ситуації; 
- психологічний супровід обдарованих дітей; 
- психологічний супровід новоприбулих дітей; 
- визначення психологічної готовності дітей 5-річного віку до навчання у школі.