Комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 363 Харківської міської ради»

  





Наші традиції та досягнення

«Кадри вирішують все», цей лозунг відомий з давніх часів і тепер є актуальним. Адже творчу непересічну особистість може виховати тільки творчий педагог. В нашому закладі працює команда професіоналів, людей самовідданих та небайдужих до дитини.

Дошкільний навчальний заклад очолює завідувач Верлока Зоя Сергіївна, яка має вищу педагогічну освіту, педагогічний стаж роботи 32 роки, в даному закладі на посаді 18 років.

 В дошкільному закладі працює 24 педагога, 16 з них мають вищу педагогічну освіту.

Педагоги закладу є активними учасниками виставок-ярмарок педагогічних ідей, за що мають відзнаки. Дипломом ІІІ ступеня XVI Харківської обласної виставку-ярмарку педагогічних ідей та технологій нагороджена Осьмачко О.І. за роботу «Шляхи підвищення громадянської компетентності вихователів дошкільних навчальних закладів», 2009 році

Мажуга О.П., Осьмачко О.І. мають друковану роботу «З досвіду роботи на екологічній стежині» у методичному посібнику «Екологічна стежина як форма і метод екологічної освіти» який рекомендовано методичною радою ХОНМІБО.

Погребняк Надія Петрівна, вихователь нагороджена грамотою Міністерства освіти України.

Осьмачко Олена Іванівна, стала переможцем районного конкуру «Вихователь року-2011», у номінації вихователь - методист

Дошкільний навчальний заклад здійснює навчально-виховний процес українською мовою, також є одна група – російськомовна

Метою роботи колективу є забезпечення цілісного розвитку дитини, розвитку її творчої спрямованості, розкриття потенційних можливостей при збереженні дитячої субкультури та визнанні унікальної ролі дошкільного дитинства в становленні особистості.

 За 19 років плідної педагогічної діяльності в нашому дошкільному закладі створено свій стиль, традиції та особливості організації освітнього процесу.

Достатньо пройти світлими коридорами, заглянути в затишні групи, поспілкуватися з маленькими «чомусиками», одразу стане зрозумілим, що тут працюють творчі люди, для яких любов до дітей є сенсом життя

Впродовж року педагоги дошкільного закладу продовжували впроваджувати в практику роботи з дітьми наступні передові педагогічні технології:

- Проектна діяльність

- Морально-етичне виховання

- Авторська програма М.М.Єфименко

- Авторська програма Л.Б.Фесюкової



Матеріальна база в дошкільному закладі у зразковому стані. Приміщення відповідають санітарно-гігієнічним вимогам, естетично оформлені. Предметно-просторова організація життя дітей дозволяє їм почуватися вільно, усамітнюватися в куточку відпочинку з улюбленою книжкою, іграшкою чи розпочати акторську діяльність де і розкриваються творчі здібності дошкільнят.

В дошкільному закладі здійснюється комплекс заходів направлених на зміцнення здоров’я та фізичного розвитку дітей

Зміцненню здоров’я допомагає використання у роботі «Театру фізичного виховання та оздоровлення дітей дошкільного віку» М.Єфименка, а також тісна співпраця педагогічного та медичного персоналу закладу. Валеологічна освіта має на меті екологічне виховання, тому ми знайомимо дітей з рослинним і тваринним світом найближчого оточення, проводимо дослідницьку роботу в природі.

На високому рівні організовано навчально-виховний процес. Маємо достатню методичну базу, використовуємо новинки педтехнологій. Реально запроваджуються в освітній процес сучасні науково-методичні підходи:
особистісно-орієнтований;
діяльнісний;
інтегрований;
психологізація освітнього процесу;
використання з максимальною продуктивністю як перевірених освітніх технологій, так і впровадження в практику інноваційних.

Організація педагогічного процесу проходить в цікавій ігровій формі з використанням особливостей психофізичного розвитку дошкільників.

Заняття проводяться:

- із всією групою

- з підгрупою

- індивідуальні

Екологічне виховання і освіта передбачають формування у дітей знань і уявлень про навколишній світ, що включає природу і суспільство; розуміння взаємозв’язку між цими складовими світу і взаємо залежностей, розвиток емоційно-позитивного ставлення до природи.

Створено екологічний міні-музей, де діти мають можливість збагачувати знання про природу, отримувати емоційне задоволення від спілкування з нею

Попереду у нас - новий день, нові пошуки, сумніви і досягнення на освітянській ниві...

Велику увагу дошкільний заклад приділяє роботі з батьками. Тісне співробітництво з родинами вихованців ми не обмежуємо якісним виконанням їхнього соціального замовлення щодо нагляду, виховання і навчання дітей. Головним чином у співпраці з кожною сім’єю вважаємо за необхідне допомогти батькам зрозуміти і сприйняти сучасні гуманістичні ідеї та орієнтири, які ґрунтуються на повазі до особистості дитини