Комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 363 Харківської міської ради»

  





Методична робота

ХАРАКТЕРИСТИКА МІНІ-ЗАНЯТЬ  ЗА ТРИВАЛІСТЮ

  1. Фіксоване у часі:    10-15 хв., але з можливістю завершити розпочату справу
  2. Нерегламентоване:    Тривалість визначається інтересами і бажанням дітей

 

ХАРАКТЕРИСТИКА МІНІ-ЗАНЯТЬ ЗА СПРЯМУВАННЯМ

 

Мовленнєве

(щодня (ранок, І половина дня), словесні ігри, вправи, робота з картиною, попередня робота, обговорення за темою. Чергуються: лексика, граматика, словник, зв’язне мовлення)

Пізнавальні

(І і ІІ половина дня, як фрагмент тематичного заняття, як попередня робота, пошуково-дослідницька діяльність, індивідуально-спланована робота за спостереженнями, включаючи роботу з логіко-математичного спрямування)

Творчо-художні

(формування індивідуальних художніх умінь, уміння працювати з різними художніми матеріалами, у різних техніках, для вироблення навичок групової роботи. Уміння планувати дії – свої та ровесника. Якщо виникають за ініціативою вихователя, то групи можуть формуватися за інтересами, тяжінням дитини до певного виду художньої діяльності, що знову ж таки базується на спостереженнях вихователя

ХАРАКТЕРИСТИКА МІНІ-ЗАНЯТЬ ЗА ХАРАКТЕРОМ ВИНИКНЕННЯ

  • Сплановане:  Планується вихователем як закріплення, попередня робота, як фрагмент тематичного заняття, для підтримання інтересу до теми, розширення знань, заучування напам’ять
  • Спонтанне: Ініційоване дітьми, може виникати з їх самостійної діяльності, запитань; діти можуть приєднуватися поступово, вільно входити в нього, вільно виходити. Тривалість визначається за рівнем інтересу дітей. Проводиться за вибором дітей.

 

СПОСОБИ ОРГАНІЗАЦІЇ ДІТЕЙ ЗА ПЛАНОМ ВИХОВАТЕЛЯ

 

  • За інтересом: за допомогою, наприклад, ігрового поля та індивідуальних кубиків до нього: такі заняття, хоча і будуть спланованими (зміст), але враховуватимуть ініціативу дітей;
  • За рівнем розвитку певних вмінь і навичок: ненав’язливо, зацікавлюючи дітей, стимулюючи їх інтереси, вихователь визначає групу на основі попередніх спостережень, індивідуальних порт фоліо дитини.

Міні-заняття, ініційоване вихователем

  • Як планові заняття, так і спонтанні, що не були заплановані, але виникли під час, наприклад,

      підтримання інтересу певної групи вихованців до певного об’єкта чи предмета, явища.

      Процес такого заняття, часові та просторові межі вихователь задає сам. У такому разі дуже                        важливо, щоб вихователь усвідомлював, за якими лініями відбувається психофізичний розвиток       дитини, як цей розвиток забезпечити.

Характеристика міні-занять за кількістю охоплених дітей

  1.  Індивідуальні (1-2 дітей)
  2. Підгрупові (5-8 дітей, чергується, наприклад, із самостійною ігровою діяльністю, гуртковою роботою)
  3. Фронтальні (беруть участь вихованці всієї групи)

Характеристика міні-занять за змістом

  • Синтезовані = попередня робота + закріплення + корекція
  • Інтегровані = різні види діяльності в межах теми дня, наприклад: пальчикова гра + заучування напам’ять
  • Корекційні

Дидактичні вимоги до міні-занять

  • Основний критерій оцінювання – зусилля, вкладені дитиною  для досягнення мети;
  • Слід уникати змагальності у мовленнєвій діяльності (хто більше назве…., пригадає…)
  • Активізувати мовленнєві дії у різних варіантах: розмірковувати, слухати, порівнювати, доводити, агітувати
  • Не зловживати зауваженнями дисциплінарного порядку, оскільки виникнення необхідності в них свідчить про втрату чи зниження інтересу дітей.

 

 

 

У лютому вихователі садових груп впроваджували в освітній процес проект під назвою "Краєзнавчою стежиною". Мета проекту:
ОСВІТНЯ: -ознайомити дітей із побутом і культурним надбанням українського народу; -виховувати інтерес і повагу до національних традицій; -виховувати любов до рідної мови; -формувати у дітей вміння відтворювати набуті враження в ігровій діяльності та в образотворчому мистецтві.
РОЗВИВАЛЬНА: -розвивати пізнавльний інтерес до свого народу, мовлення дитини, творчі здібності.
СОЦІАЛІЗУЮЧА: -розвивати інтерес до виконання спільних завдань; -спонукати дітей відзначати досягнення інших; -розвивати самооцінку, самоконтроль;
ВИХОВНА: виховувати любов до Батьківщини.
Тривалість проекту 5 днів. Останній день проекту (творчій) закінчився святом Масляної.
Впродовж тижня перегляд занять здійснювали завідувач та методист.
На нараді при завідувачі були обговоренні етапи тривалості проекту та відмічено високий рівень освітньої роботи у групах №2, 5,8,9,12.
Згідно з пропозиціями методистом  готується матеріал до педагогічної наради, у якому буде надано конспекти занять та фотоматеріал, стосовно цієї теми.
Такж на минулому тижні проходили консультації для вихователів на тему: "Оформлення розвивально-ігрового середовища", обговорювали зауваження до календарного планування, ведеться робота з молодими спеціалістами.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Пріоритетні завдання на 2011 - 2012  навчальний рік

 

Враховуючи основні положення законів України «Про дошкільну освіту», «Про мови»,  «Про охорону дитинства», «Про цивільну оборону України», Концепції громадського виховання особистості в умовах розвитку української державності, Базового компоненту дошкільної освіти в Україні, Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» з метою підвищення ефективності роботи з дітьми дошкільного віку  педагогічний колектив  визначає на 2011-2012 навчальний рік такі пріоритетні завдання:

1. Поглибити роботу з креативного  розвитку дошкільників  у різних сферах життєдіяльності  спираючись на використанні   диференційованого підхіду.

2. Сприяти впровадженню інноваційної діяльності шляхом підвищення фахової компетентності педагогів щодо психолого-педагогічного проектування навчально-виховної роботи з дітьми.

3. Розпочати роботу зі  статевого виховання та статевої просвіти дітей у процесі гри